Poker stolikowy vs poker turniejowy – jakie są różnice?

Zarówno w wersji stolikowej, jak i turniejowej gra się w tego samego pokera, ale różnice są widoczne już na pierwszy rzut oka. W uproszczeniu, wersja stolikowa pokera jest dostępna w każdej chwili dla każdego gracza, który akurat ma ochotę na szybką partyjkę i może się wycofać z gry w dowolnym momencie. W wersji turniejowej jest zupełnie inaczej. Gracz musi wcześniej zadeklarować swoją chęć do gry, a jeśli już weźmie w niej udział, to musi walczyć do samego końca jeśli chce cokolwiek wygrać. Jeśli zrezygnuje wcześniej, traci szansę na jakąkolwiek wygraną, ponieważ pula nagród jest rozdzielana między poszczególnych zwycięzców zgodnie z ich miejscem w rankingu.

Ale różnica między wersją stolikową a turniejową nie ogranicza się wyłącznie do czasu rozgrywek i sposobu rozdzielania wygranych. Zmienia się także sama taktyka gry w pokera. Przy stoliku przy każdym rozdaniu gracz myśli tylko o tym, żeby wygrać daną partię, bo ewentualna wygrana zależy od jego zwycięstwa w jednej rundzie. W turnieju jest nieco inaczej. Oczywiście, liczy się każda wygrana w poszczególnych rozdaniach, ponieważ od tego uzależnione jest przejście do dalszych etapów turnieju. Ale cała strategia gracza musi być bardziej długofalowa.

Na każdym etapie trzeba dostosować styl swojej gry do aktualnej sytuacji, ilości posiadanych żetonów, pozostałych graczy itp. Przy stoliku można przez cały czas stosować jedną i tą samą taktykę, bez uszczerbku dla powodzenia w grze. Przy stoliku mamy też prawo dokupić nowy komplet żetonów jeśli przegraliśmy wszystko, w turnieju strata żetonów oznacza odpadnięcie z gry. Który z tych sposobów gry w pokera jest lepszy? To zależy od upodobań graczy oraz poziomu ich umiejętności. Przy stoliku teoretycznie każdy ma szanse na jakąś wygraną, w turnieju wygrywają tylko ci najlepsi.

Źródło: rankingkasyn.pl/gry-hazardowe/poker/