Lista 6 najciekawszych gier, w których można spędzić ponad 100 godzin

W ostatnich latach pojawia się trend stawiający na stosunkowo krótkie rozgrywki oscylujące w okolicach 20 godzin. Na szczęście pojawiają się też wyjątkowo udane produkcje, które dają ogrom doskonałego klimatu i są znacznie bardziej wymagające.

Najdłuższe gry 2021 roku

W poniższym zestawieniu znajdują się tytuły cieszące się największą popularnością wśród graczy oraz najwyższymi ocenami. Każda z nich pozwala na aktywne spędzenie w wirtualnym świecie minimum 100 godzin.

Humankind

Zdecydowany lider zestawienia. Porywająca i wciągająca strategia, w której gracze spędzają 240 godzin jeszcze po ukończeniu wszystkich wyzwań i misji. Daje to łącznie nawet 300 godzin zabawy. Tytuł pozwala poprowadzić ludzkość przez wszystkie etapy jej rozwoju – od koczownictwa, aż po współczesność. Humankind spełni oczekiwania nawet największych fanów citibuilderów i strategii.

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Klasyczna gra RPG z widokiem izometrycznym, w której gracz kieruje losami grupy śmiałków przemierzających mroczne rejony Golarianu. Fabuła skupia się na odwiecznej walce dobra ze złem. Pathfinder wciąga nie tylko z pomocą pięknej grafiki, ale również ze względu na swoją oryginalną mechanikę. System progresji daje z czasem dostęp do niezwykle silnych umiejętności mogących mieć wpływ na całe otoczenie. Gracze po przejściu głównego wątku przeznaczają jeszcze blisko 130 godzin na odkrycie wszystkich sekretów świata oraz na maksymalne rozwinięcie postaci.

Diablo 2: Resurrected

Jeden z najgłośniejszych remasterów ostatnich lat. Diablo 2: Resurrected gwarantuje ten sam klimat co jego pierwowzór. Właściwie zmian jest niewiele, ale całość została odświeżona. Dzięki temu można wyruszyć na wciągającą podróż przez mroczne krainy, rozwijać postać i ponownie zakochać się w tej produkcji. Na pełne rozwinięcie postaci będzie trzeba poświęcić tu około 120 godzin.

Valheim

Survival z rewelacyjną fizyką i dużymi możliwościami. Fabuła gry jest prosta. Valheim jest krainą, do której przybywają wojownicy, którzy nie zasłużyli jeszcze na Valhallę. Muszą przetrwać w tych niegościnnych rejonach i wykazać się prawdziwą odwagą, aby zostać wpuszczonymi do nordyckiego raju. Valheim urzeka nie tylko widokami, ale jak było wspomniane wyżej – fizyką. Budynki mogą się zawalić, a ścinane drzewa spaść na postać. Nie wolno również lekceważyć żadnych stworzeń, bo nawet zwykły dzik może okazać się śmiertelnym przeciwnikiem. Warto pamiętać, że jest to przede wszystkim survival, w którym gracze spędzają nawet do 200 godzin.

Lost Judgment

Spin-off serii Yakuza. Gracz steruje postacią Takayuki Yagamiego, który znany jest z poprzednich części gry. Teraz przyjdzie mu rozwiązywać zagadkę tajemniczego morderstwa z Jokohamy. Rozgrywka utrzymana jest w mrocznym i poważnym klimacie, choć poboczne zadania często graniczą z surrealizmem i pełne są abstrakcyjnego humoru. Po przejściu wątku głównego gracze spędzają w Lost Judgment jeszcze średnio około 92 godzin.

Mass Effect: Edycja legendarna

Reedycja popularnej gry, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Poprawiona grafika, naprawa licznych bugów oraz poprawiony system sterowania postacią to tylko początek zmian, które zapewniły sukces trylogii Mass Effect. Chociaż z pozoru nie wydaje się to niczym specjalnym, to właśnie te udogodnienia sprawiły, że Mass Effect: Edycja legendarna zatrzymuje graczy na ponad 300 godzin rewelacyjnej rozgrywki.

1 thought on “Lista 6 najciekawszych gier, w których można spędzić ponad 100 godzin

  1. W moim wypadku byłoby to 100 godzin 😀 te gry są mega uzależniające i satysfakcjonujące w przechodzeniu poziomów.

Comments are closed.