Karty i wartości rąk w bakaracie

bakarat

Bakarat to jedna z klasycznych gier kasynowych, która oferuje bardzo prostą rozgrywkę.  Gra składa się z kart o różnych wartościach, które w dużej mierze opierają się na wartościach klasycznych, jakie możemy dostrzec w takich grach jak blackjack. Oczywiście są tutaj też pewne różnice, o których należy wiedzieć.

Wartości kart w bakaracie

Celem bakarata zarówno w kasynach lądowych, jak i kasynach online, jest przewidzenie, która ręka (bankiera lub gracza) zbliży się najbliżej 9. I właśnie dlatego wartości rąk w bakaracie oparte na wartościach kart stanowią kluczową część rozgrywki.

Jednak nie możemy tak po prostu użyć dokładnie tych samych wartości kart, co w blackjacku. Zamiast tego, musimy spojrzeć na wartości wymienione poniżej:

  • Karty liczbowe mają wartość adekwatną do swojej cyfry, czyli 2 ma wartość dwa, 3 ma wartość trzy itd.
  • 10 i figury (walet, dama i król) mają wartość zerową, co oznacza, że ​​nie dodają żadnej wartości do rozdania.
  • As zawsze ma wartość 1.
  • Joker – w bakaracie nie używa się takich kart.

Obie ręce otrzymują na początek dwie karty. Karty są następnie sumowane, aby uzyskać wynik. Jeśli mamy 3 i 4, suma naszej ręki wynosi siedem. Z kolei ręka z 5 i królem będzie warta pięć.

Maksymalna dozwolona wartość ręki w bakaracie wynosi 9. Jeśli suma przekracza tę liczbę, używana jest tylko cyfra po prawej stronie. Dlatego, jeśli ręka ma na przykład 9 i 6, a suma wynosi 15, wówczas ręka ma tylko wartość 5. To samo dotyczy sytuacji, gdy przekroczymy 20.

Kiedy potrzebna jest trzecia karta?

Istnieją różne zasady, które mówią, kiedy ręka gracza i ręka bankiera muszą dobrać trzecią kartę. W przypadku ręki gracza otrzymamy trzecią kartę, jeśli początkowa wartość na pierwszych dwóch kartach wyniesie od 0 do 5. No, chyba że bankier ma rękę o wartości 8 lub 9. A jeśli układ gracza ma więcej niż 5, wówczas nie otrzymuje dodatkowej karty.

W przypadku bankiera sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji, gdy ręka gracza warta jest 6 lub więcej, bankier przestrzega tych samych zasad i stoi na 6 lub więcej. Jeśli jednak gracz dobrał trzecią kartę, ręka bankiera musi przestrzegać poniższych zasad:

  • Gdy bankier ma 2 lub mniej, dobiera trzecią kartę.
  • Gdy bankier ma 3, dobiera trzecią kartę, chyba że trzecią kartą wylosowaną przez gracza była 8.
  • Gdy bankier ma 4, dobiera trzecią kartę, jeśli dodatkowa karta podana graczowi miała od 2 do 7.
  • Gdy bankier ma 5, dobiera trzecią kartę, jeśli dodatkowa karta gracza wynosi 4, 5, 6 lub 7.
  • Gdy bankier ma 6, dobiera trzecią kartę, jeśli dodatkowa karta gracza wynosi 6 lub 7.
  • Gdy bankier ma 7 w swojej początkowej ręce, zostaje przy tej sumie.

Jaka jest najlepsza ręka w bakaracie?

Biorąc pod uwagę, że 9 to w bakaracie wygrywająca liczba, jest to najlepsza możliwa ręka. Jednak nasza ręka musi tylko zbliżyć się do 9 bardziej niż ręka bankiera, abyśmy mogli wygrać rozdanie. Nie ma znaczenia, o ile punktów wygrywa nasza ręka, ponieważ otrzymujemy taką samą wypłatę za każdą zwycięską wartość rozdania.

Bakarat to gra losowa, w której po prostu wybieramy, jakie rozdanie według nas wygra lub czy przewidujemy remis. A potem wystarczy poczekać, aby zobaczyć, która ręka zbliża się najbliżej 9. I nic nie możemy tutaj zrobić, żeby wpłynąć na wynik. Dlatego bakarat to kwestia obserwowania rozdawanych kart i sprawdzania wartości.

Jaka jest najgorsza ręka w bakaracie?

Zła ręka w bakaracie to taka, na którą stawiamy, a ona przegrywa z drugą ręką. Z racji tego, że nie podejmujemy żadnych decyzji co do tego, co należy robić, nie ma tak naprawdę trudnych rozdań w bakaracie, w przeciwieństwie do różnych niewygodnych rozdań w blackjacku.

Ogólnie mówiąc, najgorszą ręką w bakaracie byłoby 0, ponieważ jest najdalej od 9. Aczkolwiek, jeśli 9 zostanie rozdana jako trzecia karta, natychmiast zmieni się ona w najlepszą możliwą rękę. Jeśli chcemy przyzwyczaić się do wartości kart i zobaczyć, jak ekscytujący jest bakarat, możemy pograć w kasynach na żywo z prawdziwym krupierem. Taka rozrywka online zapewnia niemal tak wspaniałą atmosferę do uprawiania hazardu jak kasyna stacjonarne.