Wiedźmin III Dziki gon – gra bijąca rekordy popularności

Jeśli spojrzymy na rynek gier komputerowych, to widzimy głównie produkcję pochodzące ze stanów zjednoczonych o gigantycznych nakładach finansowych, co za tym idzie sporych cenach za płytkę z grą, która da nam może 40 godzin rozrywki.

Popularność Wiedźmina

Ostatnio sporą popularnością zaczął cieszyć się Wiedźmin, czyli gra oparta na sadze Andrzeja Sapkowskiego o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii, który zabija potwory panoszące się po świecie. Gra bije rekordy popularności dzięki wielkości swojej mapy, braku sztywnego przebiegu gry (to jak potoczy się historia Geralta oraz zakończenie i przebieg wszystkich misji zależy tylko do tego jakie decyzje podejmiemy w jej trakcie), niesamowita grafika i klimat średniowiecznych miast w których można spotkać budowle z ich realnych odpowiedników (w tym także z Gdańska w „wolnym mieście Novigrad”. Na stronie https://www.erecenzje.pl/ znajdziemy zarówno zapowiedź gry, jak i pełną recenzję.

Polska wytwórnia stoi za tym tytułem

Chyba najwięcej radości sprawia że ta gra została wyprodukowana przez polską wytwórnie gier która dała graczom darmowe patche (czyli dodatki do gry) za które inne firmy każą sobie płacić, jednak to nie wszystko bo cena za nową grę komputerową odnoszącą takie sukcesy już dawno nie była tak niska bagatela 120 zł co więcej gra nie zawiera programów chroniących przez jej zpiraceniem co świadczy o zaufaniu studia do swoich graczy. Ostatnią zaletą którą przytocze ale nie ostatnią w ogóle to fakt że gra ma przesłanie, gdziekolwiek idziemy napotykamy szaleńców ale i ludzi dobrych nasze wybory sprawiają że widzimi jak może zmieniać się świat jeśli zaufamy złym ludziom i będziemy ślepi na krzywdę innych to przesłanie dla nas wszystkich. Uważam że Gra o przygodach Geralta z Rivii to największy hit w świecie polskiej sztuki produkcji gier.