Dlaczego warto kupić konsolę Xbox Series X?

Xbox Series X to najwydajniejsza ze sprzedawanych obecnie konsol, co sprawia, że sprzedawana jest w milionach egzemplarzy na całym świecie. Dlaczego warto ją kupić? Argumenty przemawiające na korzyść tego modelu Xboxa znajdują się w niniejszym artykule.

Najwyższa wydajność

Zarówno Xbox Series X, jak i Xbox Series S to konsole, które swój debiut odnotowały przeszło 2 lata temu. Nie zmienia to jednak faktu, że Xbox X jest obecnie najbardziej wydajną konsolą na rynku. Konkurencja zostaje w tym przypadku bowiem daleko w tyle. W efekcie każda gra działa na niej niemal perfekcyjnie, ciesząc jednocześnie doskonałą grafiką. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od jakość samej gry, ponieważ w niektórych przypadkach nadal należy wybierać pomiędzy płynnością, a grafiką, jednak jest to niezależne od możliwości konsoli. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Xbox Series X pod względem wydajności zdecydowanie przebija komputery oferowane w tym przedziale cenowym. Już sam zakup dobrej jakości karty graficznej mógłby bowiem wiązać się z większym kosztem niż cena Xbox X.

Wsteczna kompatybilność

Jedną z zalet konsoli Xbox Series X jest wsteczna kompatybilność, co oznacza, że sprzęt pozwala grać w tytuły, które zostały wydane kilka, a nawet kilkanaście lat temu. Ciekawostką z pewnością jest fakt, że Xbox X pozwala uruchomić gry, wydane na oryginalnego Xboxa, którego premiera miała miejsce w 2001 roku. Oczywiście możliwość uruchamiania gier wydanych na Xbox One czy Xbox 360 jest w tym przypadku oczywistością. Zakup konsoli jest zatem dobrym rozwiązaniem dla miłośników klasycznych tytułów. Jest to z pewnością również argument, który pozwala obalić tezę, że do tej pory na konsolę Xbox Series X nie wydano zbyt dużo nowych gier. Warto również wspomnieć, że wsteczna kompatybilność obejmuje nie tylko gry, ale także kontrolery i inne akcesoria od poprzednich wersji Xboxów (z wyłączeniem Kinecta). W efekcie koszt zakupu Xboxa Series X bilansuje możliwość zastosowania akcesoriów dedykowanych do wcześniejszych wersji konsoli.

Xbox Game Pass

Za zakupem konsoli Xbox Series X przemawia również możliwość skorzystania z usługi Xbox Game Pass Ultimate, która jest jednym z najtańszych sposobów na granie w oryginalne i znane gry. Jej regularna cena wynosi 55 złotych miesięcznie, jednak warto mieć świadomość, że istnieją możliwości, by zapłacić za nią znacznie mniej. Istnieje bowiem możliwość nabycia aż 3-letniego abonamentu, który w tym przypadku będzie kosztował niespełna 400 złotych. W efekcie opłata miesięczna wynosić będzie nie 55, a jedynie 11 złotych. W jaki sposób skorzystać ze zniżki? Instrukcje w tym zakresie znajdują się w Internecie.

Co przemawia za korzystaniem z usługi Xbox Game Pass? Przede wszystkim dostęp do kilkuset gier, wśród których ciągle pojawiają się nowe tytuły. Co więcej, wszystkie gry wydane przez Xbox Game Studios trafiają do Xbox Game Pass już w dniu premiery, a subskrybenci usługi mogą wykupić również abonament umożliwiający rozgrywkę w trybie multiplayer. Warto także podkreślić, że w ramach Xbox Game Pass dostępna jest również usługa EA Play. Pozwala ona korzystać z przeszło 60 tytułów z katalogu Electronics Arts.

Wszechstronność

Argumentem przemawiającym za zakupem Xboxa Series X jest fakt, że może on być wykorzystywany nie tylko jako konsola do gier, ale również jako uniwersalny sprzęt multimedialny. Urządzenie może bowiem służyć również jako przeglądarka internetowa, czy odtwarzacz multimedialny. Umożliwia również korzystanie z aplikacji takich jak np. Netflix czy HBO Max.

Podsumowując, należy stwierdzić, że Xbox Series X to bardzo chętnie kupowana konsola do gier, o czym może świadczyć chociażby popularność wyszukiwania w Internecie hasła: X Xbox. Jedyne, czego może w jego przypadku brakować, to gogli VR, które oferuje przykładowo Valve Index.