Jurassic World Evolution 2 – krótka recenzja gry

Jurassic World Evolution 2 to wspaniała podróż do uniwersum znanego z serii filmów Jurassic Park.

Zarządzanie Parkiem Dinozaurów

Kto by nie chciał prowadzić swojego parku, w którym żyją te prehistoryczne gady? Swoje marzenia można spełnić w grze Jurassic World Evolution 2.

Na graczu spoczywać będzie wielka odpowiedzialność za bezpieczeństwo turystów i rozwój Parku Jurajskiego. Istotne jest również pozyskiwanie nowych gatunków dinozaurów (oraz wyłapywanie tych wolnożyjących, które zdołały uciec na wolność), a także rozbudowa infrastruktury. Ważne jest zadbanie nie tylko o to, aby wielkie gady nie wymknęły się spod kontroli, ale także o dodatkowe atrakcje dla zwiedzających oraz praktyczną infrastrukturę.

Do dyspozycji gracza zostało oddanych 75 gatunków dinozaurów. Z pozoru wydaje się, że nie jest to duża liczba, ale prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie, kiedy odkryje się możliwość ich genetycznych modyfikacji. W efekcie można wpływać na zmianę ich charakteru i wyglądu. Ktoś marzył o potulnym T-Rexie?

Jurassic World Evolution 2 pozwala również na dokonywanie większej ilości wyborów niż pierwsza część gry. Zamiast jednej lokalizacji, gracz będzie mógł wybierać w licznych lokacjach znajdujących się rozmaitych środowiskach. Przyjemnym dodatkiem jest również możliwość dostosowywania funkcji wybranych budynków do potrzeb Parku Jurajskiego.

Rozgrywka oraz jej cele

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Gracz może nie zważać na misje i prowadzić spokojnie swój wyśniony Park Jurajski i sprawdzić się w roli zarządcy (Piaskownica)

W klasycznej kampanii fabularnej do wykonania jest szereg zadań, a ich ukończenie doprowadzi do zakończenia gry.

Wyzwania są najtrudniejszym elementem. Polegają na wypełnianiu konkretnych misji w ograniczonym czasie.

Interesującym rozwiązaniem jest wprowadzenie trybu Chaos Theory, który pozwoli odtworzyć w grze wydarzenia znane z filmu Park Jurajski. Gracz może pozostać wierny fabule lub próbować zmienić bieg historii.

Grafika i ścieżka dźwiękowa

Jurassic Park Evolution 2 może poszczycić się rewelacyjną grafiką, dzięki której gracz poczuje się jak w rzeczywistym parku dinozaurów. Wielka dbałość o detale nie ogranicza się jedynie do gadów, ale obejmuje także turystów, pracowników, budynki, roślinność oraz wszystkie inne elementy widoczne na mapie. Zachwycająca szata graficzna zdecydowanie jest ogromną zaletą gry.

Nie mniej przyjemna jest ścieżka dźwiękowa idealnie dostosowana do stylu rozgrywki. Realistyczne odgłosy wydawane przez dinozaury potrafią wzbudzić dreszcz ekscytacji, a szum wiatru i wody oraz rozmowy zwiedzających dodają rozgrywce wyjątkowego realizmu.

Ogromnym atutem Jurassic Park Evolution 2 jest również fakt, że można spotkać tu postacie znane z serii filmów. Co więcej – Ianowi Malcolmowi oraz Claire Dearing swoich głosów użyczyli Jeff Goldblum oraz Bryce Dallas Howard znani z uniwersum Parku Jurajskiego.

Zalety i wady Jurassic Park Evolution 2

Jak każda gra, tak i tutaj nie zabrakło pewnych niedociągnięć. Najpoważniejszym z nich jest dość toporny system kierowania pojazdami, choć po kilku kursach po terenie parku można się do niego przyzwyczaić.
Czynnikiem wzbudzającym irytację graczy są również nieprzewidziane wydarzenia w postaci zjawisk pogodowych czy chorób dinozaurów. Jest to drastyczne utrudnienie mogące prowadzić do bankructwa Parku Jurajskiego.

Wśród zalet z pewnością jest wyżej wspomniana oprawa graficzna oraz ścieżka dźwiękowa. Dużym plusem jest także złożona mechanika oraz ogromna ilość możliwych modyfikacji dinozaurów, a także system rozwoju technologicznego czy szkolenia naukowców.
W odróżnieniu do pierwszej części gry, Jurassic Park Evolution 2 posiada polskie napisy, co z pewnością będzie istotne dla wielu graczy.

1 thought on “Jurassic World Evolution 2 – krótka recenzja gry

  1. Nietypowa gra, ale niezwykle wciągająca. Gram od tygodnia i nie mogę zapomnieć o analizowaniu gry w myślach.

Comments are closed.