Gry komputerowe z najlepszą fabułą. Lista 5 porywających tytułów

W co warto zagrać, aby poczuć pełną gamę uczuć? Które gry zapadną głęboko w pamięć i poruszą serce, a które wprawią w stan osłupienia i zszokują rozwojem wydarzeń?

Najlepsze gry komputerowe potrafią zręcznie bawić się emocjami i uczuciami gracza. Dzięki temu wciągają go w niezapomnianą rozgrywkę, po której nadchodzi czas refleksji i przemyśleń. Poniżej znajduje się lista gier nowych i starych z najlepszą fabułą.

The Last of Us

Postapokaliptyczny świat ze świetnie napisanymi dialogami i wciągającą fabułą. Produkcja porusza istotne problemy i zmusza gracza do głębokich refleksji. Jak wiele warte jest życie jednej dobrej osoby? Czy można ją poświęcić dla ratowania ogółu? Warto pamiętać, że oznacza to ocalenie szerokiej gamy ludzi o bardzo różnorodnych charakterach.

Alan Wake

Wciągający thriller o wyjątkowo mrocznym i ciężkim klimacie. Tytułowy bohater jest poczytnym pisarzem, który utracił wenę i od dwóch lat nie napisał żadnej książki. Żona Alana pragnie pomóc swojemu ukochanemu i zabiera go do malowniczego miasteczka Bright Falls, a koszmar dopiero ma się zacząć. Kobieta znika bez śladu, a mężczyzna rusza na jej poszukiwania. Z czasem odkrywa, że pod pięknem miejscowości skrywa się czyste zło. Zupełnie tak jak w jego ostatniej książce. Problem w tym, że nie może sobie przypomnieć faktu jej pisania. A może właśnie to robi?

Bioshock: Infinite

Arcydzieło fabularne, które doskonale pokazuje skomplikowane losy ludzkiego życia, a także naturę człowieka. Historie bohaterów krzyżują się wielokrotnie w najbardziej zaskakujących momentach i miejscach. Ogrom i złożoność świata potrafi wprawić w prawdziwe osłupienie, a zafundowana historia jest gwarancją emocjonalnego roller coastera.

Firewatch

Gra z początku wydaje się być dość powolna, a wręcz monotonna. Większość czasu należy chodzić pieszo po lesie i wypatrywać ewentualnych pożarów z wież widokowych. Na szczęście tutaj należy skupić się przede wszystkim na fabule, a ta jest doskonała. Wzorowe odzwierciedlenie relacji międzyludzkich i instynkty biorące górę nad człowiekiem w sytuacji kryzysowej. A wszystko to wzbogacone zostało o intrygę wewnątrz rezerwatu, która skutecznie zatrzyma gracza aż do samego finału.

Life is Strange

Porywająca historia, starannie dopracowane postacie i dialogi oraz konsekwencje podejmowanych decyzji, które potrafią być bardzo obciążające. Na dodatek do trudów moralnych wyborów dochodzi ogromna odpowiedzialność za dalsze losy świata. Równie wysoką poprzeczkę w kwestii fabuły stawia druga część gry, czyli Life is Strange: True Colors.