Lista 7 gier na PC z największym otwartym światem

Otwarty świat od wielu lat jest standardowym rozwiązaniem w grach komputerowych. Przemierzać mapy można w poszukiwaniu nowych zadań, odkrywaniu pięknych widoków czy dla zwykłej przyjemności. Ale ile kilometrów mogą przebyć postacie w poszczególnych tytułach?

Otwarty świat w grach komputerowych

Mapa, którą można swobodnie przemierzać w dowolnym kierunku jest dla wielu graczy obowiązkowym elementem gry. Poniżej znajduje się lista 7 tytułów, które oferują największe otwarte światy.

Elite: Dangerous (blisko 14 milionów lat świetlnych do sześcianu)

Zdecydowany lider zestawienia. Niepojętych rozmiarów mapa w grze, która poważnie podchodzi do przedstawienia rzeczywistych wymiarów przestrzeni międzygalaktycznej. Ta wręcz abstrakcyjna wielkość mapy sprawia, że nikt nigdy nie będzie w stanie przemierzyć jej w całości.

Minecraft (360 miliardów km2)

Chociaż tutaj próby obliczenia powierzchni mapy przez fanów tytułu okazały się problematyczne, to otrzymali oni pomoc od samych twórców. Dzięki temu udało się obliczyć, że otwarty świat w Minecrafcie liczy sobie aż 360 miliardów km2 (powierzchnia całej Ziemi wynosi 510 milionów km2).

The Elder Scrolls II: Daggerfall (ponad 540 tysięcy km2)

Pora zejść do liczb łatwiejszych w ogarnięciu. The Elder Scrolls II: Daggerfall bez wątpienia oferuje w tej kategorii największy otwarty świat wśród gier komputerowych. Chociaż ze względu na jego rozmiary (dla porównania Polska ma niecałe 313 tysięcy km2) istnieją pewne wątpliwości co do rzeczywistej powierzchni mapy, to najczęściej potwierdzana wielkość wynosi równo 542 164 km2.

The Crew 2 (5180 km2)

Interesująca gra wyścigowa zaprojektowana ze sporym rozmachem. Poza pięknymi widokami i wciągającymi rajdami The Crew 2 oferuje również lokacje wzorowane na rzeczywistych miastach. Dzięki temu tytuł potrafi wciągnąć na naprawdę długie godziny.

Test Drive Unlimited 2 (2116 km2)

Druga gra wyścigowa w zestawieniu. Test Drive Unlimited 2 pozwala wybrać się na Ibizę, a w trakcie rozgrywki odblokować także hawajską wyspę O’ahu. Szereg samochodów pozwala na pokonywania różnorodnych tras – od asfaltowych dróg przez liczne bezdroża z pięknymi widokami.

Final Fantasy XV (2020 km2)

Sama rozgrywka polega głównie na przemierzaniu mapy i przeżywaniu niezwykłych przygód w trakcie podróży. Final Fantasy XV charakteryzuje się niezwykle ciekawymi postaciami i porywającą fabułą, a otwarty świat można podziwiać przez okna samochodu, który dodatkowo potrafi latać.

Just Cause 4 (1024 km2)

Ostatni tytuł, którego otwarta mapa przekracza tysiąc kilometrów kwadratowych i jednocześnie zamyka zestawienie. Świat zachwyca widokami, a jego górskie i tropikalne klimaty potrafią wzbudzić prawdziwy zachwyt. W jego poznawaniu pozwala sprawność głównego bohatera, a także możliwość wykonywania skoków spadochronowych czy nawet porywania odrzutowców.