Lost Ark – podstawowe informacje o porywającym MMORPG

Nowe MMORPG rozpaliło wyobraźnię graczy w Europie. Tytuł wyprodukowany przy współpracy Tripod Studio oraz Smilegate RPG stworzyły wyjątkowy gameplay, który został wydany przez Amazon Games. Czym jest zdobywający szczyty list Lost Ark?

Fabuła Lost Ark

Historia świata wirtualnego nie jest specjalnie skomplikowana. Wieki temu siły zła pragnęły podbić i całkowicie zdominować świat o nazwie Areksia. Na szczęście udało się zwalczyć najeźdźców dzięki tajemniczej Arce, w której istnienie nikt już nie wierzy. Pozostała jedynie w opowieściach i niejasnych przekazach. Mimo wszystko jest to ostatnia nadzieja na ponowne ocalenie świata przed Kazerothem, przywódcą nadciągającej armii demonów. Na domiar złego on również pragnie odnaleźć Arkę, aby zapewnić sobie nieograniczoną władzę.

Mechanika Lost Ark

Gry MMORPG przyzwyczaiły swoich odbiorców do widoku z perspektywy trzeciej postaci (FPP). Lost Ark znacząco odbiega od tego schematu. Świat przedstawiony został w rzucie izometrycznym, a sama rozgrywka jest wyjątkowo dynamiczna. W znacznej części polega na przebijaniu się przez całe legiony potworów za pomocą zaklęć i umiejętności przypisanych do klawiszy klawiatury oraz myszy.

W Lost Ark nie brakuje również licznych miast, w których można wchodzić w interakcje z innymi graczami. Tak jak w większości innych MMORPG tytuł od Tripod Studio i Smilegate RPG pozwala na zbieranie surowców, zabawę rozbudowanym systemem rzemiosła, łowienie ryb czy poszukiwanie i wydobywanie skarbów.

Klasy postaci dostępne w Lost Ark

Rozgrywkę rozpoczyna się od stworzenia własnego bohatera. Są tu elementy wizualne, które nie mają znaczącego wpływu na samą rozgrywkę. Drugim krokiem będzie wybór klasy postaci. Lost Ark oferuje w tym zakresie pięć możliwości:
– Kanonier
– Wojownik
– Mistrz Sztuk Walki
– Asasyn
– Mag
Dodatkowo każda z wymienionych wyżej klas postaci posiada od dwóch do maksymalnie czterech podklas, co pozwala na dobranie stylu gry pod własne preferencje.

Mikropłatności w Lost Ark

Chociaż gra jest w modelu free-to-play, to nie brakuje w niej różnorodnych mikropłatności, dzięki którym gracze mogą wspomóc twórców. Są to różnego rodzaju ozdoby, skórki czy drobne udogodnienia. Wśród przyjemnych dla oka dodatków znajdują się jednak również przedmioty znacząco przyspieszające rozwój postaci.

Przeczytaj również